דורבן העקב

דורבן העקב הוא בעיה אשר יכולה לגרום לכאבים אדירים. ככל שמזניחים את הבעיה ולא מטפלים בה כך הכאבים להם גורם הדורבן לא נעלמים מעצמם, והבעיה לא נרפאת מעצמה, אלא לרוב הם הולכים ומחמירים. לכן, אם אתם מרגישים כאבים דמויי "דורבן" הדוקר אתכם בכף הרגל ובפרט בעקב כף הרגל, אסור להתעלם מהם אלא לנסות ולפתור את הבעיה ולטפל בה בהקדם האפשרי. בהתחלה לרוב הכאב מופיע רק כאשר מפעילים לחץ רב על כף הרגל, למשל, במהלך ריצה או במהלך קפיצה על כפות הרגליים. ככל שהבעיה מחמירה הכאבים יופיעו גם במהלך פעילות גופנית מתונה יותר, כמו למשל הליכה, ואפילו בעת מעבר ממצב של מנוחה למצב של פעילות. אז אל תחכו שהבעיה תחמיר אלא חפשו דרכים לטפל בה בהקדם האפשרי.

דורבן העקב יכול להיווצר עקב כמה וכמה גורמים שונים. לרוב יהיה ניתן לראות את הופעתו של הדורבן אצל ספורטאים ואצל אנשים שמבצעים פעילות גופנית אינטנסיבית לעתים קרובות. לא פעם ניתן יהיה לראות את התפתחות הבעיה גם אצל חיילים, ובפרט חיילים קרביים, שגם הם עסוקים בפעילות גופנית מאומצת ומפעילים משקל רב על כפות הרגליים שלהם. הבעיה לעתים נגרמת עקב דריכה לא נכונה על כף הרגל, במיוחד כאשר מופעל עליה לחץ גדול. כמו כן, לעתים הבעיה נגרמת בעקבות נעילת נעליים לא מתאימות ובעיקר בעקבות ביצוע פעילות גופנית עם נעליים לא מתאימות.

דורבן העקב הוא בעיה אשר בהחלט ניתן לטפל בה בכמה אמצעים שונים. טיפול אחד שיכול להתאים מאוד לטיפול לכאבים המזכירים נעיצת דורבן בכף הרגל הוא טיפול בגלי הלם. הטיפול הזה זוכה לאחוזי הצלחה אדירים. הטיפול כולו נעשה בפיקוח של רופא אורטופד. הטיפול אינו נעשה בהרדמה, אינו כואב ואינו גורם לתופעות לוואי. כמו כן, טיפול בגלי הלם מתאים מאוד לאנשים אשר מסיבות של אלרגיה או מסיבות אידיאולוגיות מעדיפים שלא ליטול תרופות לשיכוך כאבים ומעדיפים לחפש טיפול יעיל אחר לבעיה שלהם. כמו כן, הטיפול מתאים למי שמחפשים הליך יעיל ולא פולשני אשר יעזור לרפא ולהחלים את הדלקת אשר גורמת להיווצרותם של כאבי דורבן העקב.